Ваша корзина пуста!

KĀ IZVĒLĒTIES ROTAĻLIETAS BĒRNAM?

Prasības bērnu rotaļlietām

 1. Bērnu rotaļlietai jābūt drošai bērna dzīvībai. Veikalos vajadzētu iegādāties bērnu rotaļlietas, un jums ir jāiepazīstas ar higiēnas reģistrācijas sertifikātu un atbilstības sertifikātu. Izvēloties un pērkot bērnu rotaļlietas, pievērsiet uzmanību šādu zīmju klātbūtnei uz iepakojuma:

 

 • CE - šī ikona norāda, ka šis produkts atbilst visiem ES noteikumiem, taču tas negarantē drošību;
 • Bērna sejas attēls ar piešķirtajiem cipariem pie tā informē, kāda vecuma bērniem šī rotaļlieta ir paredzēta.

 

UZMANĪBU! Visām ikonām jābūt skaidri redzamām – nevis fotokopijām, bet skaidram attēlam. Pretējā gadījumā jums vajadzētu padomāt par produkta kvalitāti.

 

Nekvalitatīvas, prasībām neatbilstošas ​​rotaļlietas iegāde apdraud Jūsu bērnam:

 

 • Saindēšanās ar toksiskām vielām. Reģistrēti gadījumi, kad grabulīšos kā pildviela izmantoti ar toksiskām vielām marinēti zirņi un pupas;
 • Alerģijas recidīvi. Sliktas kvalitātes produkti var saturēt lielu daudzumu alergēnu ķīmisko vielu, tostarp formaldehīda.
 • Traumatiski ievainojumi. Slikti nostiprinātas sīkas detaļas var nokļūt mazuļa elpceļos. Elektriskās rotaļlietās jūs varat saskarties ar pārmērīgu elektrisko spriegumu.
 • Ugunsbīstamība.

Visbeidzot, rūpīgi nomazgājiet savu jauno rotaļlietu, pirms dodat to bērnam. Šis elementārais piesardzības noteikums palīdzēs saglabāt mazuļa veselību.

 

 1. Bērnu rotaļlietai jābūt laipnai un jārūpējas par mazuļa garīgo veselību. Vispārējā dizainā jāizmanto spilgtas pamata gaismas krāsas (zaļa, sarkana, dzeltena, balta, zila), ne vairāk kā 2-3 vienā rotaļlietā.

 

Ja mazulim vēl nav trīs gadi, tad "briesmīgās" rotaļlietas ne tikai nenoderēs, bet var negatīvi ietekmēt viņa attīstību, tāpēc šī prasība bērna rotaļlietai ir ārkārtīgi svarīga. Agrā bērnībā bērni tikai sāk iepazīt pasauli, iemācās nodalīt patiesi bīstamo un bīstamo "izlikties", atšķirt labo un slikto, labo un ļauno. Mazi bērni šajā vecumā ir viegli nobiedēti, taču viņi joprojām nevar “pārspēt” savas bailes un tādējādi tikt ar tām galā. Pārāk spēcīgi iespaidi, piemēram, biedējošas rotaļlietas parādīšanās bērnudārzā vai biedējošas multfilmas skatīšanās, var nopietni kaitēt bērnam. Ja pamanāt, ka kāda, pat visnekaitīgākā izskata rotaļlieta, biedē bērnu, labāk to nekavējoties izņemt. Tas var būt jebkas, līdz grabulīšiem, bet visbiežāk tas notiek ar pulksteņa mehānismu un elektroniskām rotaļlietām, kas ir pārāk lielas vai pārāk spilgtas un rada skarbas un skaļas skaņas.

 

Pērkot "briesmīgās" bērnu rotaļlietas, vecāki bieži vien pat nenojauš, kādu ļaunumu viņi nodara savam mazulim, pat ja bērns priecājas par katru jaunu pirkumu un nemaz nebaidās, saņemot dāvanā kārtējo "briesmoni". Mēģinot izpatikt mazulim un pērkot viņu arvien "smieklīgāk", no viņu viedokļa roboti un briesmoņi, mammas un tēti ne tikai bremzē un aizkavē viņa attīstību, bet dažkārt novirza šo attīstību nezināmā virzienā uz sevi, izglītojot. agresivitāte bērnā, cietsirdība un slepenība.

 

 1. Rotaļlietai jāsniedz estētisks baudījums. Rotaļlieta bērnam ir zināms ideāls, tēls, kas ir iestrādāts zemapziņā. Nu, ja šie attēli atbildīs universālām idejām par skaistumu.
 2. Rotaļlietu nedrīkst pārslogot ar papildu detaļām (lelli ar krāsotām acīm un veidotu parūku utt.), jo maziem bērniem tiek novērota piespiedu uzmanība.

 

 1. Labāk, lai rotaļlieta būtu daudzfunkcionāla. Izvēloties bērnu rotaļlietu veikalā, mēģiniet izdomāt ar to vismaz 3-4 spēles. Ja izdevās, droši iegādājieties.

Jebkura rotaļlieta bez vecāku līdzdalības spēlē zaudē ievērojamu daļu no savas pievilcības. Ir ļoti svarīgi, lai jūs to parādītu savam bērnam un iemācītu viņam ar to spēlēties. Pretējā gadījumā drīz rotaļlieta nonāks putekļainā bērnu istabas stūrī. Un vēl viena lieta: rotaļlietu nedrīkst būt daudz. Pat tad, ja bērnistaba ir nosēta ar sakrautiem zaķiem, konstruktoriem, dzelzceļiem, lellēm, bērns jūs pārliecinās, ka nav ar ko spēlēties. Un viņš vēlas jaunu rotaļlietu. Dažas garlaicīgas, vecas rotaļlietas var un vajadzētu periodiski izņemt no bērna, lai viņš par tām aizmirstu. Un, kad jūs tos atkal izņemsit, viņš tos uztvers kā jaunus, rotaļlieta viņam atkal būs interesanta. Un turklāt liels skaits priekšmetu acu priekšā neļauj bērnam koncentrēties - viņš satver vienu vai otru, jo ir grūti spēlēt un ir grūti tos noņemt pēc spēles.

 

Daudziem bērniem līdz divu gadu vecumam piemīt spēja un vēlme ieviest kārtību apkārtējā pasaulē, tā sauktais bērnišķīgais pedantisms. Bērns pieprasa precīzu visu ceremoniju ievērošanu, un viņam nepatīk, ja kaut kas nav savā vietā. Bērni labprāt izliek rotaļlietas vietās, kuras viņiem noteicis pieaugušais, mēģina ievērot noteikumus darbībās ar dažādiem priekšmetiem. Drupačām ir sava "rotaļlietu" mājsaimniecība. Ir svarīgi nepalaist garām šo labvēlīgo periodu, lai iemācītu bērnam būt piesardzīgam (iemācīt nolikt rotaļlietas, nolikt lietas savās vietās, ievērot rutīnas mirkļu secību).

 

                  Līdz diviem gadiem bērnam ir jānodrošina sava telpa. Neatkarīgi no tā, vai tas ir rotaļu stūrītis vai vesela bērnu istaba, bērnam ir jāsaprot, kā šī telpa tiek organizēta. Katrai lietai ir jābūt savai vietai un mērķim, pirmkārt, tas attiecas uz bērnu rotaļlietām, jo ​​tas ir mazuļa īpašums. Telpu palīdzēs sakārtot plaukti, plaukti, kastes, grozi u.c.. Uz grīdas ir jāatrodas kubiņiem un celtniecības komplektam, lai mazulim būtu ērtāk būvēt. Darbībām ar dažām rotaļlietām (ieliktņiem, topiem, attēliem utt.) jums būs nepieciešams bērnu galds un augstais krēsls. Lai spēlētos ar lellēm, jāņem līdzi rotaļu stūrītis ar nepieciešamajiem lelles piederumiem (gultiņa, trauki, drēbes utt.). Turklāt ir svarīgi nodrošināt brīvu vietu uz grīdas, lai spēlētu bumbu, pārvadātu rotaļlietas automašīnās un tajās pašās ēkās, kas izgatavotas no kubiem. Arī mazuļa mīļākās rotaļlietas, kuras noteikti parādīsies šajā vecumā, ir jānovieto pieejamā vietā, piemēram, plaukta apakšējos plauktos, lai mazulis nemeklētu jūsu palīdzību, kad vēlas spēlēties ar viņiem. Augšējos plauktos jāliek tās rotaļlietas, kurām nepieciešama īpaša, rūpīga attieksme, dažādas izglītojošas spēles ar daudzām detaļām, grāmatas u.c.. Tik pārdomātā telpā mazulim būs vieglāk organizēt savas darbības un uzturēt kārtību.

Mazam bērnam nepieciešamo rotaļlietu saraksts

 1. Rotaļlietas objektīvu darbību attīstīšanai: lāpstiņas, lāpstiņas rakšanai; karotes un šķīvji leļļu barošanai; āmuri un tapas kalšanai; makšķeres ar magnētu zivju ķeršanai; tīkli rotaļlietu ķeršanai. Dinamiskās rotaļlietas: ripojošas rotaļlietas (bungas ar zvaniņiem, simtkājis, bundzinieka pīle); vērpšana (vērpšana, vērpšana utt.); šūpošana (trumplis, šūpuļzirdziņš); ripināšana (trase bumbiņu ripināšanai - boulings, bumbas); kāpšana un gāšana (klauns kāpējs, klauns akrobāts); staigājošas rotaļlietas (staigājošas lelles).

 

 1. Bērnu rotaļlietas sižetam un āra spēlēm: pietiek, ja bērnam ir 2-3 dažādas lelles: lupatu lelles (augstums - līdz 30 cm); plastmasa; kaila lelle ar vienkāršu apģērbu komplektu (ar lielām pogām vai Velcro); leļļu trauki atbilstoši leļļu izmēram: leļļu piederumu komplekts (plīts, tējkanna, kastroļi u.c.); mēbeles un aprīkojums lellēm (gultiņa, vanna, krēsls, galds); "higiēnas preces" lellēm - ķemmes, otas, ziepes utt.; "pārtika" - dārzeņu, augļu komplekti. Rotaļu dzīvnieki ir mazi un vidēji lieli ar reālistisku, autentisku un izteiksmīgu izskatu. Vairākas mašīnas, labāk par lielām kravas automašīnām, lai tās varētu pārvadāt kubus, lelles utt. Komplekti "Doktors", "Veikals".

 

Līdzās reālistiskām rotaļlietām bērnu rotaļām ir nepieciešami priekšmeti ar nenoteiktu mērķi, kas var kļūt par aizstājējiem. Piemēram, dažādu krāsu un izmēru bumbiņas, gredzeni vai nūjas, auduma vai putuplasta gabali u.c.

 

Ir svarīgi atcerēties, ka figurālajām bērnu rotaļlietām (lellēm, mīkstajām rotaļlietām un dzīvnieku figūriņām) jābūt vienkāršām un atvērtām mazuļa rotaļām. Ar šādām rotaļlietām ir ērti rīkoties: lelli var viegli nolikt uz krēsla vai noguldīt gultā, suns var stāvēt uz pakaļkājām, bet lācis var aplaudēt. Rotaļlietas attēlam jābūt skaidram, reālistiskam un bērnam atpazīstamam.

 

Interaktīvās bērnu rotaļlietas (raudošās un pisojošās mazuļu lelles, interaktīvie transformatoru roboti u.c.) neļauj uzsākt spēli, jo izslēdz bērna rotaļu darbības un fantāziju!

 

 1. Rotaļlietas spēlēm, kas attīsta izziņas darbību: koka komplekts "Builder" (dažādu formu un izmēru kubi, konusi un citi moduļi); vidējā piramīda (5 gredzeni); 4 dažādu krāsu piramīdas četriem gredzeniem; matrjoška - 5 vietas (vidēja); šņorēšanas spēles no koka un putuplasta gumijas; Montessori rāmju ieliktņi - dažādu formu un tēmu planšetes un ieliktņi ("Sēnes", "Dārzeņi", "Augļi", "Mašīnas", "Zivis" u.c.).

 

 1. Bērnu rotaļlietas runas attīstībai: attēli, kuros attēloti dzīvnieki, cilvēki, priekšmeti un rotaļlietas (dzīvnieki - lācis, zaķis, lapsa, kaķis, suns; priekšmeti - krēsls, galds, krūze, karote; rotaļlietas - lelle, automašīna, piramīda, utt. d.); sižeta attēli, kuros attēlotas darbības (meitene spēlējas ar lellēm, zēns guļ, mazgā, ēd utt.); attēlu komplekti ar vienu un to pašu varoņu dažādām telpiskām pozīcijām (piemēram, putns sēž uz koka, zem koka un lido pāri kokam), lai mazulis iemācītos saprast telpiskos prievārdus. Loto, grāmatas ar bērnu dzejoļiem (piemēram, A. Barto).

 

 1. Rotaļlietas produktīvu darbību veidošanai: zīmēšanai - molberts, pirkstu krāsas, krītiņu komplekts, krāsainie zīmuļi, guaša, otas (lielas un vidējas); papīra komplekts (varat izmantot tapetes). Modelēšanai - plastilīns, vēlams čehu (mīkla, māls), dēlis darbam, kaudze. Aplikācijai - bērnu šķēres, krāsainā papīra komplekts, zīmuļu līme.

 

 1. Rotaļlietas spēlēm, kas attīsta roku smalko motoriku: krelles, burciņas ar birstošu materiālu (zirņi, lēcas, pupiņas u.c.).

 

 1. Bērnu rotaļlietas pašaprūpes prasmju attīstīšanai: dvielis, komplekti (viens lellei, otrs bērnam - ķemme, birste, zobu birste, spogulis; trauki - karote, krūzīte, šķīvis (lellei) ;dažāda veida bērnu apģērbi ar dažādiem aizdari: pogas, pogas, Velcro, rāvējslēdzējs.

 

Mēs patiesi ceram, ka rakstā aplūkotās prasības bērnu rotaļlietām, kā arī nepieciešamo rotaļlietu saraksts jums būs noderīgas un pieprasītas.

Pareiza bērnu rotaļlietu izvēle var palīdzēt Jūsu bērna ātrākai attīstībai, mūsu interneta veikalā PSB.LV nopērkamās rotaļlietas, spēles, graušanas mantas ir kvalitatīvas un bērniem drošas.

Сравнение товаров

У вас нет продукта, чтобы сравнить.
 • +37127535412 по раб. дням с 10:00 до 18:00
 • Доставка по Латвии, Эстонии и Литве Подробне
 • Бесплатно забрать товар в офисе Подробне